Czyszczenie parowe

1 (1)Do prania i czyszczenia powierzchni tapicerowanych, a także verticali i żaluzji, stosuje się najczęściej dwie metody. Pierwsza z nich to pranie tradycyjne, przy pomocy wody i specjalnych środków chemicznych. Druga to wykorzystanie gorącej, suchej pary. Ta metoda ma coraz więcej zwolenników. Co przemawia za jej stosowaniem?

Czyszczenie i pranie przy pomocy pary wodnej jest przede wszystkim ekologiczne. Nie stosuje się żadnych środków chemicznych, przez co nie zanieczyszcza się środowiska. Jest to bardzo bezpieczna metoda, gdy w domu są małe dzieci, zwierzęta czy alergicy.

Para wodna, używana do czyszczenia, penetruje bardzo głęboko czyszczoną powierzchnię. Rozpuszcza tłuszcz i brud także w miejscach, do których preparaty stosowane do tradycyjnego prania tapicerki nie docierają. Dlatego tapicerka po zastosowaniu pary jest o wiele lepiej wyczyszczona.

Oprócz dokładnego usunięcia brudu, pranie parowe eliminuje także nieprzyjemne zapachy, nawet tak uporczywe i trudno usuwalne, jak zapach dymu papierosowego. Kolejna zaleta parowego czyszczenia to nie tylko czyszczenie, ale też jednoczesna dezynfekcja. Usuwa się większość wirusów, bakterii i alergenów. Giną także roztocza, które bardzo często powodują silne alergie.

Post Author: