Najlepsze rodzaje drewna

Jednym z popularniejszych gatunków drewna egzotycznego jest bangkirai. Jest to drzewo liściaste, które występuje w Malezji i na terytorium Indonezji. Wilgotność tego drewna wynosi dwanaście procent. Jeśli chodzi o to, jakiego koloru jest to drewno, to wszelkie odcienie brązu, a niekiedy nawet jest ono brązowo żółte. Gatunek ten jest wysoce odporny na starzenie. Nie szkodzą mu również warunki atmosferyczne.Odporne jest ono także na ataki pasożytów oraz gnicie.

Charakterystyczne dla bangkirai jest to, że występują w nim otwory po owadach, które nie są zbyt duże, ale dodają efektu wizualnego, więc wielu osobom może się to naprawdę mocno spodobać. Otwory te mają od jednego, do półtora mm wielkości, więc jak widać, są naprawdę nieduże. Oczywiście, nie mają one żadnego wpływu na jakość drewna, a owady bytują tylko i wyłącznie w takim drzewie, które wciąż rośnie. To drewno egzotyczne jest łatwe w obróbce.

Zalecane jest używanie przy nim wkrętów, które wykonane są ze stali nierdzewnej, a to dlatego, że bangkirai wchodzi w reakcję ze stalą, co może prowadzić do przebarwień na powierzchni drewna.Drewno to odporne jest na uderzenia, a także na ścieranie. Z powodu oddziaływania warunków atmosferycznych, a także zanieczyszczeń, z czasem drewno może przybrać kolor srebrzysto-szary. Jeżeli ktoś będzie chciał tego uniknąć i zachować naturalną barwę drewna, to zalecane będzie olejowanie go. Nie jest to trudne, a rezultaty mogą być bardzo zadowalające. Właśnie dlatego warto będzie to wszystko robić.

Post Author: